mobil:   777 55 30 50

SANDVIKParkerMěsto ChomutovÚstecký krajKonto Bariéry

Zápisy.

Zápisy do mateřské školy pro školní rok 2019/2020 budou probíhat 6. - 10. května 2019 od 8:00 do 14:00 hodin.

Morana, ZŠS + spec. tř. MŠ

V pátek 22. 3. jsme se s radostí rozloučili se zimou. Moranu, symbolizující smrt nebo zimu, jsme společně utopili v nedaleké říčce Chomutovce. Děti jí na cestu zamávaly, zazpívaly a kousek jara si přinesly zpátky do školy v podobě nového letečka.

Ponožkový den

Na čtvrtek 21. 3. připadá Světový den Downova syndromu, jinak také přezdívaný Ponožkový den. Když se dají ponožky patami k sobě, připomínají chromozomy X, jejichž anomálie právě způsobuje Downův syndrom. Oblečením rozdílných ponožek v tento den tak lidé po celém světě vyjadřují symbolickou podporu lidem s touto genetickou anomálií ... a tak se to ve čtvrtek v Palachovce veselými ponožkami jen hemžilo :-)

Indiáni

19. 3. si děti ze 4. třídy mateřinky společně se školáky ze 2. a 3. třídy užily indiánské dopoledne. O životě a zvycích indiánů jim poutavě vyprávěl hlavní vedoucí chomutovských pionýrů Jirka Perkner, který je naučil i pravý indiánský tanec. Na závěr si všichni vyrobili vlastní lapač snů.

EU Peníze školám

Naše škola je zapojena do projektu Integrace ICT do výuky. Číslo projektu: CZ.1.07/1.3.00/51.0022 Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Integrace ICT do výuky