mobil:   777 55 30 50

.Do mateřské školy je přijímáno k předškolnímu vzdělávání 115 dětí v 5 třídách, z toho je jedna třída  pro děti s individuálními vzdělávacími potřebami. V této třídě jsou i děti s kombinací vad. Všechny  třídy jsou věkově smíšené, ale převažuje vždy jedna věková skupina. S dětmi pracují ve všech třídách vždy 2 učitelky. Ve třídě pro děti s individuálními vzdělávacími potřebami, pracuje kromě 2 učitelek i asistentka pedagoga a osobní asistentky. Mateřská škola pracuje podle Školního vzdělávacího programu s názvem Poznávám sám sebe, poznávám svět. Všechny třídy pracují podle vlastních  Třídních vzdělávacích programů, vycházejících ze Školního vzdělávacího programu. Vybavení všech tříd je moderní, odpovídá potřebám dětí a umožňuje všestranný rozvoj dítěte ... viz panoramatické foto. Velká pozornost je věnována individuálnímu rozvoji každého dítěte, jako jedinečné osobnosti, je respektováno jeho osobní tempo, vývojové zvláštnosti a tradice rodiny.

K mateřské škole patří také sauna, bazén a velká zahrada s herními prvky, mlhovišti, chatkami a pískovišti. Saunování má více jak dvacetiletou tradici a je nedílnou součástí života  mateřské školy.

Pěvecký sbor KlíčekPěvecký sbor Klíček

V mateřské škole působí od roku 1990 dětský pěvecký sbor, který se jmenuje Klíček. Nejdéle vedla pěvecký sbor paní učitelka Jana Rathnerová. Nejznámější aktivitou tohoto pěveckého sboru bylo Májové zpívání - přehlídka dětských pěveckých sborů okresu Chomutov. Naše mateřská škola byla pořadatelem deseti ročníků Májového zpívání a během deseti let díky této akci začaly vznikat pěvecké sbory i na dalších mateřských školách.

V současné době vede pěvecký sbor paní učitelka Lenka Gaudlová, a Markéta Khůnová. Pěvecký sbor má mnoho aktivit a vystupuje na vernisážích a kulturních a společenských akcích ... viz foto.

Otvírání studánek