mobil:   777 55 30 50

.Základní škola speciální má 4 třídy, z toho jsou v jedné třídě žáci vzděláváni podle rehabilitačního vzdělávacího programu.  Všechny třídy jsou vybaveny v souladu s potřebami našich žáků, k dispozici jsou nejmodernější pomůcky, ve všech třídách jsou počítače s připojením na internet pro individuální práci se žákem ... viz panoramatické foto. Škola má k dispozici dvě dílny, z toho jedna je keramická, počítačovou učebnu, snoozelen pro smyslovou stimulaci a cvičnou kuchyňku. Prostorná zahrada je obohacena o spoustu moderních herních prvků a mlhoviště.

Naše škola byla od roku 1999 do 2013 pořadatelem přehlídky dramatické tvořivosti žáků speciálních škol, s názvem Divadýlko. Je také  pravidelným účastníkem akcí pro žáky speciálních škol v regionu (bowlingové turnaje, plavecké závody v Lounech atd.).

V naší škole plní povinnou školní docházku žáci s mentálním postižením, žáci s kombinovanými vadami, autisté a smyslově postižení žáci (nevidomí a neslyšící).

Pedagogický kolektiv školy využívá všech metod a forem práce, které umožní našim žákům dosáhnout úspěchů ve vzdělávání a vedou k osvojení základních znalostí a dovedností. Jednou z metod, která se ve vzdělávacím procesu osvědčila, je canisterapie, která je využívána v rehabilitační třídě. Prostřednictvím kontaktu se psem, a polohováním  dítěte, dojde k uvolnění a stimulaci k další práci.

Základní škola speciální úzce spolupracuje  se všemi třídami mateřské školy a vytváří tak přirozené podmínky pro začlenění našich handicapovaných žáků do společnosti  a zároveň vede děti z mateřské školy k tolerování odlišnosti druhých a k respektování  potřeb zdravotně postižených.

Škola je bezbariérová, k dispozici je výtah a všechny prostory jsou upravené tak, aby vyhovovaly všem žákům s různými postiženími a kombinací vad.