30. 7. 2021

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

COVID - 19

Vážení rodiče,

Pokud se ve Vaší rodině prokáže nákaza na COVID-19 a Vaše dítě navštěvovalo MŠ nebo ZŠS, ihned nás, prosím, informujte!

V případě výskytu onemocnění COVID-19 se karanténa týká okruhu osob, které byly v rizikovém kontaktu. O okruhu těchto osob rozhoduje příslušná KHS na základě protiepidemického šetření. Při svém rozhodování přihlíží mimo jiné k délce kontaktu, vzdálenosti osob, k zavedeným opatřením atd. Každá situace je jiná, protože každý kolektiv v sobě zahrnuje více proměnných – např. velikost školy, členění objektu (samostatná budova, pavilony), počet dětí/žáků/studentů ve třídě, způsob školního stravování a především místní epidemiologickou situaci.

Mgr. Jana Sejnová, ředitelka školy

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ V ZŠS SE PROVÁDÍ 1X TÝDNĚ (VŽDY V PONDĚLÍ).

NENÍ-LI ŽÁK V PONDĚLÍ PŘÍTOMEN, PROVEDE SE TEST V DEN JEHO PŘÍCHODU DO ŠKOLY.

K TESTOVÁNÍ POUŽÍVÁME SINGCLEAN TESTY.

Instruktážní VIDEO k testování ... ZDE.

Instruktážní LETÁK k testování ... ZDE.

Podrobné informace k testování ve školách ... ZDE.

Aktuální informace k ošetřovnému z důvodu uzavření škol ... ZDE.

MŠ JE OTEVŘENA PRO VŠECHNY DĚTI BEZ OHLEDU NA VĚK. DĚTI V MŠ SE JIŽ NETESTUJÍ.

S ÚČINNOSTÍ OD 3. 5. 2021 SE BUDE ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ DĚTÍ A ŽÁKŮ PROVÁDĚT 1X TÝDNĚ (VŽDY V PONDĚLÍ).

NEBUDE-LI DÍTĚ/ŽÁK PŘÍTOMEN V DEN TERMÍNU TESTOVÁNÍ, PROVEDE SE TEST V DEN JEHO PŘÍCHODU DO ŠKOLY/ŠKOLKY.

K TESTOVÁNÍ BUDEME POUŽÍVAT SINGCLEAN TESTY.

Instruktážní VIDEO k testování ... ZDE.

Instruktážní LETÁK k testování ... ZDE.

TESTOVÁNÍ V PALACHOVCE - MANUÁL PRO RODIČE ... ZDE.

INFORMACE K TESTOVÁNÍ V PALACHOVCE ... ZDE.

INSTRUKTÁŽNÍ LETÁK MŠMT K TESTOVÁNÍ ... ZDE.

LETÁK MŠMT K TESTOVÁNÍ PRO RODIČE ... ZDE.

VIDEO MŠMT K POSTUPU TESTOVÁNÍ ... ZDE.

Od pondělí 12. 4. 2021 bude obnovena prezenční výuka

• v základní škole speciální pro všechny žáky

• v mateřské škole pro děti s povinnou předškolní docházkou (předškoláci)

• péče o děti, jejichž rodiče vykonávají vybrané profese ... seznam profesí ZDE.

Podmínkou účasti na vzdělávání je absolvování antigenních testů 2x týdně (v pondělí a ve čtvrtek). Jde o Lepu testy, které se provádí stěrem z přední části nosu. Testování bude probíhat za aktivní účasti rodičů (testování budou provádět rodiče, nikoli paní učitelka).

Aktuální informace k ošetřovnému z důvodu uzavření škol ... ZDE.

Na základě usnesení Vlády ČR je od 1. 3. 2021 základní škola speciální i mateřská škola DO ODVOLÁNÍ uzavřena.

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení. Informace k ošetřovnému a formulář, který vyplníte a předáte zaměstnavateli najdete ZDE.

Od čtvrtka 4. 2. 2021 budou obě třídy MŠ v pavilonu B (1. třída MŠ Kotátka a 2. třída MŠ Motýlci) opět otevřeny pro všechny děti (i pro děti bez testu na COVID-19).

V pondělí 1. 2. 2021 budou opět otevřeny třídy MŠ v pavilonu B (1. třída MŠ Kotátka a 2. třída MŠ Motýlci) pro děti s negativním testem na COVID-19. Rodiče ráno ukáží paní učitelce SMS nebo lékařské potvrzení.

Z důvodu dalšího laboratorně pozitivně testovaného zaměstnance, který byl v kolektivu v termínu od 15. 1. 2021 do 20. 1. 2021, došlo k posunutí předpokládaného termínu obnovení provozu dvou tříd MŠ v pavilonu B a to na pondělí 1. 2. 2021 – pro děti s negativním testem, 4. 2. 2021 pro děti bez testu.

Všem osobám, které byly na základě epidemiologického šetření vyhledány jako osoby v úzkém kontaktu s pozitivně testovanou osobou, je nařízeno karanténní opatření ve smyslu §2 odst.7 zákona č.258/2000 Sb., v minimální délce 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Tj.:

• v 1. třídě Koťátka – děti, které chodily do školky do pátku 15. 1. 2021

• ve 2. třídě Motýlci – děti, které chodily do školky do středy 13. 1. 2021

Osoby/zákonní zástupci dětí, kterým bylo nařízeno karanténní opatření,  se telefonicky obrátí na svého praktického lékaře (dětského lékaře) a dle zdravotních potíží jim bude proveden PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2, v případě negativního výsledku a absence klinických příznaků onemocnění COVID – 19 se karanténní opatření po 10 dnech ukončí.

V případě, že se nepodaří provést PCR test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, karanténní opatření asymptomatických osob bude ukončeno bez provedeného testu za 14 dní od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem z důvodu potvrzeného výskytu infekčního onemocnění COVID-19 nařídila od 20. 1. 2021 uzavření dvou tříd v pavilonu B (1. třída MŠ Kotátka, 2. třída MŠ Motýlci) v Základní škole speciální a Mateřské škole, Chomutov - na úseku Mateřské školy.

Prosím, sledujte webové stránky školy. Jejich prostřednictvím budete informováni o dalším postupu a o datu znovuotevření tohoto pavilonu.

Rozhodnutí Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje o uzevření části objektu MŠ ... ZDE.

Informace o žádosti o ošetřovné ... ZDE.