Tučňáci i tuleni, ty na sněhu nelení

Zazpívej si s námi.

Sporujeme v zimně

Ahoj děti, maminky a tatínkové, ale i babičky a dědečkové.

Po dlouhé době se opět setkáváme v nápadníčku.  Dnes zůstáváme doma v teplíčku, protože se naše školka proměnila v ledové království. Abychom si zkrátili čas, připravili jsme pro vás zábavné aktivity. Popros maminku, tatínka a nebo  babičku a  můžete si vytvořit obrázek, zazpívat nebo naučit básničku.

Podívejte se z okna, jaké je dnes počasí? Myslíte, že je zima nebo teplo? Výborně je zima a mráz, proto si o mrazu zazpíváme a povíme si básničku.

Zazpívej si s námi.

Zkuste si ukazovat s básničkou

básnička Mráz

Prohlédni si obrázek a pojmenuj vše, co na něm vidíš. Jak si děti hrají? jak sportují v zimě?

v zimě

Už jsme se v básničce naučili pár věcí, co můžeme dělat, když venku mrzne. Jaké činnosti ještě můžeme děla, napadne vás ještě něco dalšího? A co vlastně na zimní sporty potřebujeme. Popovídej si maminkou nad pracovním listem a vytleskejte si spolu názvy jednotlivých sportů a spoj barevnou pastelkouk sobě např. LY-ŽAŘ     LY-ŽE

zimní sporty

Víš, že bruslit se dá i doma? Popros maminku a zkuste vyrobit bruslaře z papíru a špejle nebo použij svůj prst, vysyp mouku nebo cukr do misky a zkus v něm bruslit bruslařem nebo jezdit prstem do tvaru kruhu, trojúhelníku, čtverce, obdélníku nebo spirály.bruslení

Už jsme procvičili prsty a můžeme jít malovat, připravte si s maminkou nebo tatínkem modrou a bílou barvu, vezmi si štětec a namaluj bílý kopec a modrou oblohu, potom vezmi prst a na kopec naťupej modrou barvou vločky a na modru oblohu zase bílou barvou. Když obrázek uschne, zkus nakreslit a vybarvit lyžaře nebo popros maminku nebo tatínka o pomoc. Podívej třeba jako na obrázku.

lyžař

Já myslím, že pro dnešek zábavy na doma bylo akorát. Oblečte se a utíkejte ven se proběhnout a podívat se na mraky, zda nám sem k nám do Chomutova pošlou nějaký sníh. Ještě bychom ho trochu potřebovali. Abychom mohli zítra dostavět na zahradě iglú a nebo si jen zabobovat.

Mějte krásný dnešní den a zítra se těšíme ve školce paní učitelky Markéta a Kájasmajlík

Datum vložení: 24. 1. 2023 5:27
Datum poslední aktualizace: 24. 1. 2023 6:12