Trošku jiné úterý :-) Zimní radovánky

Emíluk

Typické sporty pro zimní období
Oblečení v zimě
Zimní protažení

Ahoj Motýlci Emíluk

po dlouhé době se dnes setkáváme opět na našem Nápadníčku. Věřím, že během dne opraví vše, co je potřeba, abychom se ve středu setkali zase ve školce hezky v teplíčku :-) včelí medvídci

Abyste neměli dlouhou chvíli, společně na dálku, si zopakujeme, co víme o zimním sportování a oblečení, které v zimě nosíme a trochu se protáhneme.

Ještě než začneme, tak si jako každý den ve školce řekneme, který den dnes máme, když včera bylo pondělí. Pověz dospělákovi a hned i řekni, který den bude zítra.... V pondělí jsme si povídali o zimních sportech, při kterých je důležité používat přilbu. Zkuste si vzpomenout a říct dospělákovi, co jste si zapamatovali. O které sporty se jedná a proč je přilba tak potřeba....Určitě jste si vzpomněli na bruslení a lyžování, hokej, u kterých je přilba typická. A chráníme hlavně naši hlavu, proto, že se v ní ukrývá nejdůležitější orgán našeho těla, mozek. Jaké další sporty patří mezi zimní a co vše v zimě můžeme dělat?

V pondělí ve školce jsme natírali inkoustem bílou čtvrtku a vybarvovali hokejistu, kterého zítra přilepíme na led a zmizíkem dokreslíme jeho dráhu. Klidně si můžeš zkusit obrázek nakreslit pastelkami nebo vodovými barvami. A pokud máš doma inkoust a zmizík, vyzkoušej si to i dnes, doma. Hokejistu nebo bruslaře si nakresli na papír nebo vystiskni, vystřihni, na suchou modrou plochu kresli zmizíkem volné tahy a čáry, jak tě napadne a přilep hokejistu. A puk můžeš dodělat čeným papírem zmuchlaným do kuličky a přilepit nebo dokreslit černou barvou.

Kdo by nechtěl malovat, může si vyplnit pracovní list z přílohy. Ať vám ručičky zase nezleniví :-)

Zopakujte si i básničky o zimě  - Sněžilo a sněžilo, o Bruslích, Sněhu i Panu doktorovi, který nám při nemoci pomáhá.

Rozhlédni se kolem sebe a zkus najít předměty, které mají různou velikost. Jsou třeba velké, malé, dlouhé a krátké. U slov velký a malý jsme se seznámili se slovy vyšší a nižší. Zopakuj si, co je vyšší, co nižší...

A k tomu, abychom zůstali zdraví, je důležitý pohyb, dostatek vitamínů a správné oblečení. Jestli jsi neměl, milý motýlku, ještě svačinku, dej si zdravé ovoce nebo zeleninku, dobrý jogurt, chlebík se šunkou a pořádně vše zapij.

Jsi dostatečně posilněn?  Můžeš tedy vyrazit na čerstvý vzduch, pokud zrovna nepadají trakaře :-) Správně se oblékni, aby ti nebyla venku zima, pořádně vše zastrč a uprav se. Zahraj si s dospělákem třeba Na mrazíka, Cukr, káva, limonáda nebo si zopakuj říkadlo Oblékání. Jestli někde zůstal ještě sníh, vyšlapejte si v něm cestičku a vytvořte labyrint, zahrajte si koulovanou nebo si zabobujte. A pokud zrovna není hezké počasí na dovádění, aspoň chvilinku se společně projděte. Všímejte si, jestli někde uvidíte budky pro ptáčky, zda zůstal někde ležet sníh nebo všechen roztál, či zrovna padá.  Poslouchej, třeba uslyšíš zpěv ptáčků. Nebo jiné  zvuky,  rozeznej je.

Až dorazíš domů, bude už možná čas na dobrý oběd. Po obídku si společně přečtěte pohádku a odpočiňte si. Pokud se ti nechce spinkat, můžete si společně říct, jaké oblečení v zimě potřebujeme a proč.

Jestli jsi dnes, motýlku, pilně pracoval a splnil aspoň jeden úkol, zasloužíš si odměnu. Třeba obrázek,omalovánku, razítko nebo kousek sladké dobroty.

berunka

Děkuji tobě i dospělákovi za spolupráci a zítra se na vás budu těšit ve školce.

srdce

Vaše paní učitelka Lucka

lednové básničky (93.41 kB)

labyrint (448.81 kB)