14. 2. 2022 Pondělí

myška s holčičkou a knihami

Tělocvik, pracovní činnost, sluchové vnímání, báseň, oblíbená kniha, společenská hra, relaxace, pracovní listy

Krásný den,

tak se zde opět potkáváme.

Plán únor:

plán únor

Dnes máme 14.2. a je pondělí. Všem vám přejeme krásného Valentýna.

Protože máme pondělí, tak začneme tělocvikem, jak jsme zvyklí. Proběhněte se 2x z obývacího pokoje do svého pokojíčku a poté si najděte místo, kde máte prostor na cvičení. Když si ho najdete, postavíme se a pořádně se protáhneme.

Doufám, že jste to zvládli. Dnes se zaměříme posilování. Protože nejsme ve školce, tak vám nemůžeme předcvičovat. Ale pomůže nám paní instruktorka. Kolik cviků zvládnete, to je na vás.

Paráda! Musím vás moc pochválit. Snažíte se. A co nás čeká teď? Pohybová hra. Protože vás určitě doma není dvacet :). Tak si zahrajte vaši oblíbenou hru: Cukr, káva, limonáda. Zapojte sourozence, rodiče. Kohokoliv koho doma máte nebo koho najdete :) Takže 3 2 1 TEĎ

běžící kluk

Pořádně se vydýcháme a dáme si něco dobrého k svačině. Dejte si nějaké ovoce, ať máte spoustu vitamínů.

Až si odpočinete a najíte se, bude nás čekat další činnost. Najděte si nějaký popsaný nebo zničený papír. Abychom si pořádně procvičili sluch. Vezmeme papír a nejprve ho pomalu zmuchláme, následně ho složíme a zkusíme ho narovnat. Poté z něho složíme čtverec nebo trojuhelník. A nakonec ho roztrháme na úplně malé kousíčky. Při každé činnosti poslouchejte zvuky, které vydávají. Je zvuk pokaždý jiný? Připomínají vám něco? Jsou tyto zvuky příjemné nebo nepříjemné?

Vemte si druhý papír. Roztřihněte si ho na čtyři díly. Z každého dílu papíru udělejte kouli. Položte si je na stůl. Zkuste do nich fouknout tak, aby se žadná koule nehýbala. Zkuste svůj dech postupně zesilovat, aby se koule postupně rychleji rozlétávaly. Ale nezapomeňte si vše po sobě uklidit.

Tímhle cvičením jsme se správně prodýchali. A proto si teď můžeme procvičit básničku, která se jmenuje Pohádkový drak

Tak už je to tak!
Přiletěl k nám drak.
Prý chtěl letět do pohádky,
nezná ale cestu zpátky.
Tak se u nás zastavil,
aby děti pozdravil.
Aby z něho nešel strach,
přišel si teď s námi hrát.

Abyste si pohádkové draka lépe představili, můžete si vypracovat pracovní list. ale předtím si musíme připomenout jak se správně drží tužka. Vytvoříme si zobáček pomocí palce a ukazováčku a tužku opřete o prostředníček. Dávejte si na to pozor.

Z kterého vajíčka se vylíhl pohádkový drak? Vytiskněte si ho a v úterý nám ho přineste do školky.

Z kterého vajíčka se vylíhl pohádkový drak?

Zahrajte si na Pohádkového draka. Představte si, že máte křídla. Zkuste doletět ke své knihovně a vyberte si tam nějakou knihu, kterou byste si chtěli přečíst. Přineste ji někomu ze své rodiny, aby vám přečetl příběh. Pozorně poslouchejte, abyste potom věděli o čem se četlo. Řekněte si:

Název knihy

Hlavní hrdina

Popiš obsah jednou větou

Jak se ti kniha/pohádka líbila?

holčička s knihou

Poté si zapište na papír své odpovědi na předchozí otázky. Budeme je ve školce potřebovat.

Také nezapomeňte, že máme ve školce kalendář počasí. Běžte k oknu a pozorujte jaké je počasí. Ve školce si to poté zaznamenáme. A pro velké šikulky máme úkol. Vemte si čtvrtku A3, posaďte se k oknu a namalujte co vidíte za vaším oknem nebo co byste si přáli vidět. Dejte si záležet a nezapomeňte nám výtvor přinést do třídy.

Pokud dobře počítám, tak by vás měl čekat oběd. Takže vám přeji dobrou chuť.

kuchaři

Doufám, že vám chutnalo. Poproste rodiče, aby vám pustili relaxační hudbu, lehněte si a chvilku si odpočiňte. Když budete chtít, zahrajte si odpoledne pexeso, nebo jinou společenskou hru. Nebo si můžete vyrobit večerníčkovu čepičku. Přikládám vám zde návod:

večerníčkova čepice

A to je pro dnešek vše. Doufám, že jste si prodloužený víkend užili. A zítra se vidíme ve školce.

Ahoooooooj

srdce